ORIENTALSK SERVISE, FEM STYKKER.

3638018. ORIENTALSK SERVISE, FEM STYKKER.

Skål på fødderne, Kina. 20. århundrede. Blå-hvid indretning. Bundmærket. Diameter: ca. 14,5 cm.
Vase, rød med blomsterindretning, Japan. Højde: ca. 25 cm.
Vaser, et par. Med figurscene. Det er Japan. Bundmærket. Højde: ca. 16 cm.
Sake skål. Diameter: ca. 7,5 cm.

Knakker og ridser.

Få foretaget en gratis vurdering!

Knakker og ridser.

Antal besøg: 258