GLÖGGRYTA, kobber, AME Metall, Eskilstuna, 1900-tallet.

363715. GLÖGGRYTA, kobber, AME Metall, Eskilstuna, 1900-tallet.

Med at holde varmen. Knoppen på låget er lavet af træ.
Højde 22 cm, diameter 20 cm.

Øse mangler. Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde 22 cm, diameter 20 cm.

Øse mangler. Brugsslitage.

Antal besøg: 4.720