362854. SKRIVESÆT, 7 dele, patineret bronze, Art Deco, GAB Bronze, 1930'erne.
Blækhornstativ, brevholder, brevkniv, bogtryk i form af en panter, et par lysestager, en kandelaber.
Blækspruttestativ, længde 39 cm.
Brugsslitage, glasindsatser til blækhusholderen mangler.