KARMSTOL, og stol, sen empire, 1800-tallet.

361493. KARMSTOL, og stol, sen empire, 1800-tallet.

Flettet sæde, gennembrudt ryg med udskårne dekorationer.
Lænestol ryg højde 87, sæde dybde 47 cm Stol ryg højde 87, sæde dybde 38 cm.

Brugsslitage samt hynde til lænestolen med kraftigt slid. Stolen med en fletning af.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 1.005