ALLMOGESKÅP, skrivetavle, todelt, dateret malet 1837.

361044. ALLMOGESKÅP, skrivetavle, todelt, dateret malet 1837.

Malet tekst: "SHJ 1837 JSD".
3 skuffer + dobbelt låger, uden lås.
Ommalet udvendigt i det 20. århundrede.
Højde 199 cm.
Bredde 116 cm.
Dybde 53 cm.

Have på.
Lidt fiskenet tilbage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Malet tekst: "SHJ 1837 JSD".
Højde 199 cm.
Bredde 116 cm.
Dybde 53 cm.

Have på.
Lidt fiskenet tilbage.

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 1.586