LINDSKABE. Lorraine, slutningen af det 18. århundrede.
360983. LINDSKABE. Lorraine, slutningen af det 18. århundrede.
Massiv eg, bearbejdet med fyldning, lågernes fyldninger buede, overflade falmet, hylder indsat, kan ikke afmonteres ca højde 170 cm, bredde 154 cm, dybde, dybde 55 cm.
fyldningerne med krympningsrevner, samlet justerbar, restaureret original stand.