TE SERVICE, 37 dele, "Napoli", Arthur Percy for Uppsala-Ekeby, midten af det 20. århundrede.
360103. TE SERVICE, 37 dele, "Napoli", Arthur Percy for Uppsala-Ekeby, midten af det 20. århundrede.
10 kopper; Diam 11, Højde 6 cm.
12 tønder; Diameter 17 cm.
11 plader; Diameter 19 cm.
1 kande med låg; Højde 13 cm.
1 sukkerskål med låg; Højde 9 cm.
1 flødekande; Højde 7 cm.
1 vase/kande; Højde 16 cm.
Alder og Brugsslitage.
Der opstår knitren.
1 kop med kant.
1 plade med ubetydelig Kantstødt.
12 tønder; Diameter 17 cm.
11 plader; Diameter 19 cm.
1 kande med låg; Højde 13 cm.
1 flødekande; Højde 7 cm.
1 vase/kande; Højde 16 cm.
Alder og Brugsslitage.
Der opstår knitren.
1 kop med kant.