LET SAKS, og HUDSKRABBER/PILEPUNKT, stål/flint.

359973. LET SAKS, og HUDSKRABBER/PILEPUNKT, stål/flint.

Let saks af stål, længde 15 cm, formentlig tidligt 1800-tal.
Læderskraber/pilespids af flint, længde 15,4 cm, formentlig stenalder.

Brugsslitage, spids brækket af på let saks.

Få foretaget en gratis vurdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.609