ART DECO AQUAMARINE RING Sølv 935, testet akvamarin 1,60 ct.

359904. ART DECO AQUAMARINE RING Sølv 935, testet akvamarin 1,60 ct.

Den klassiske art deco ring er lavet af 935 sølv og stemplet i overensstemmelse hermed. Ringhovedet er sat med tre autentiske, testede, baguetteskårne akvamariner på i alt 1,60 ct.
Ringstørrelse 55 = indvendig diameter 17,9 mm, ringhoved 16,5 x 7,3 mm. Vægt 3,02 ct.

Rigtig god stand, pæne smykker.

Få foretaget en gratis vurdering!

Inter-Arte
Antal besøg: 1.155