359686. MOSAIK OPAL RING LA LUNA DESIGN.
Ringen er lavet af 925 sølv og stemplet i overensstemmelse hermed, sammen med signet til La Luna design, Idar-Oberstein.
Ringhovedet er sat med en oval mosaik opal triplet i et brændende farvespil. Ringskuldrene er dekorativt åbent bearbejdede.
Ringstørrelse 57 = indvendig diameter på ringskaftet 18,4 mm; Ringhoved 12,9 x 16,4 mm, opal 16,6 x 12,7 mm, vægt 6,8 gram.