ALLAN EBELING. Keramikvase, Art Deco, dekor af E. Törning, Upsala-Ekeby. 1930-32.

359419. ALLAN EBELING. Keramikvase, Art Deco, dekor af E. Törning, Upsala-Ekeby. 1930-32.

Rød, brun og sort glasur med håndmalet forgyldt dekoration. Underskrevet. Højde 25 cm.

Brugsslitage, glasurblærer fra fremstilling.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 2.025