359295. SERVICE, ca 51 stk., Wilhelm Kåge, "Hawtorn", Gustafsberg, porcelæn, første halvdel af det 20. århundrede.
Indretning i form af blomster. Forgyldte kanter.
12 flade plader.
11 + 7 dybe tallerkener.
10 fedt.
6 serveringsfade.
2 serveringsskåle.
1 sauceskål til fods.
1 terrine med låg.
1 kande.
Brugsslitage, revner, misfarvning, ikke gennemgået.