"A.Larsson", Zittra Factory, Finspong.
Ifølge label solgt gennem A Th Larssons Musikaffär, Norrköping.
Tuning nøgle medfølger.
Original transportkasse i træ med stencilmalet indretning.
Cittrans mål: Længde 49, Bredde 37, Højde 7,5 cm.
Transportpose mål: Længde 51, Bredde 39, Højde 9 cm.
Alder og Brugsslitage.
Der er tør revne.
Transporttasken med skader og farvetab.
Nøgler mangler.