OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. relief, stentøj, signeret Eirlys, dateret 1956.

3582683. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. relief, stentøj, signeret Eirlys, dateret 1956.

Hun er en kvinde.

Eleverarbejde fra Eirlys 1950'ere.

Ifølge sælgerens oplysninger:
Eirlys fra England studerede hos sin veninde Christina Præstgaard på Konstfack i Stockholm i 50'erne.
Chistina gav dette arbejde skabt af Eirlys til sælgeren.

Højde 27 cm
Bredde 26 cm.

slid, chips vises.

Få foretaget en gratis vurdering!

Hun er en kvinde.

Ifølge sælgerens oplysninger:

Højde 27 cm
Bredde 26 cm.

slid, chips vises.

Antal besøg: 305