357733. KOPIE NACH NICOLAS MAAS. Interiør med en bedende tjenestepige, Holland, begyndelsen af det 20. århundrede.
Olie på træpanel, fri variation efter maleriet "Endless Prayer" i Antwerpen, 55cm x 34cm uden ramme.
Malingslag med delvist farvetab.