3568564. VICTORIANSK MUSIKBOKS.
En victoriansk musikboks med skifte/gentagelseshåndtag og start/stop-håndtag, muligvis en 6 eller 8 luftbevægelse, men sangark mangler. Med et serienummer stemplet indeni og et nummer mærket til basen. I funktionsdygtig stand, kuffert 34 cm på tværs, cylinder 15 cm lang.
I funktionsdygtig stand er tænderne intakte med to spidser flisede i enderne, etui med noget slid og mærker på steder.