DISPLAYSKAB/BARSKAB, med stenplade, anden halvdel af 1800-tallet.
356847. DISPLAYSKAB/BARSKAB, med stenplade, anden halvdel af 1800-tallet.
Skab med hylder beklædt i grønt stof, bagside i spejlglas, belysning, overdel af skabet med stenplade Længde 85,5, bredde 47, højde 145 cm.
De polstrede hylder med synlige samlinger, den ene sideglas med revne, nøgle til øverste skuffe mangler, 2 cm kantbånd mangler, bagstykket mangler, kun folieglas er på plads, senere ombygget, Brugsslitage.