SØLVSKEER, 3 stk, Sverige, 1800-tallet.

356539. SØLVSKEER, 3 stk, Sverige, 1800-tallet.

1 stemplet GAS, Q5=1870.
1 stemplet G Nordström, C6=1881.
1 stemplet CON (årsstempel mangler).
Længde 21-22 cm.
Samlet vægt 165 g.

Alder og Brugsslitage.
Ske fra 1881 med buler/retning.
CON-stadiet med reparation og brud.

Få foretaget en gratis vurdering!

1 stemplet GAS, Q5=1870.
Længde 21-22 cm.
Samlet vægt 165 g.

Alder og Brugsslitage.

Antal besøg: 1.692