XTRADEFACTORY/KARE DESIGN. "ATLETEN", glasfiber, 21. århundrede.

356445. XTRADEFACTORY/KARE DESIGN. "ATLETEN", glasfiber, 21. århundrede.

DESIGNSKULPTUR "ATLETEN" af XTRADEFACTORY.

Dimensioner: 73 cm (højde) Bredde: 53 cm Base: 71 x 47 cm Med en spændt og koncentreret kropsholdning forbereder denne atlet sig til sin start ud i det ukendte Fås i sort, hvid eller sølv Figuren afspejler nuets spænding igen . Ingen ved, om det er en svømmer, en gymnast eller endda en bodybuilder, der er ingen grænser for fortolkningen. Skulpturen er beklædt med højglans lak. Den levende figur danner en interessant kontrast til den statiske base.

Denne atlet er kærligt designet og vil være blikfanget i dit værelses dekoration.
Æstetik og elegance personificeret!
Høj kvalitet lavet af glasfiber.

Gaveidé til det spontane & samlerobjekt!
God bevaringstilstand.

Få foretaget en gratis vurdering!

God bevaringstilstand.

Auktionshaus von Brühl
Antal besøg: 4.233