SABEL, svensk, 1700-tallet.

SABEL, svensk, 1700-tallet.
356319. SABEL, svensk, 1700-tallet.

P-stemplet klinge. Længde ca 76 cm, klingelængde 63,5 cm.

Slitage, mindre skader, renoveret og suppleret.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 3.903