KINDJAL, Dagestan, 19. århundrede.

3561031. KINDJAL, Dagestan, 19. århundrede.

Kagerulle i benene. Bladlængde 41cm, i alt 54cm. Trækar med læderbetræk.

Badekar i dårlig stand, mangler halvdelen af læderforet.

Tema

Arms & Armour

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Arms & Armour

Antal besøg: 593