356036. CIGARETUDE, sølv, Hugo Grün & Co, Finland, 1939 og CIGARSTAND, hvidmetal, århundredeskiftet 18/1900-tallet.
Cigarkasse, længde 155 mm, diameter 22 mm, vægt 54. Cigarstativ, i form af en hare, plast til otte cigarer, længde 130, bredde 97, højde 128 mm.
Brugsslitage. Det ene øre på haren er repareret/loddet.