SKRIVEBORD, egetræ med skodder, 1920/30.

3556376. SKRIVEBORD, egetræ med skodder, 1920/30.

Skrivebord, to hylder med skuffer, persienner med indretning såsom brevbakke, penbakke og kasse. Det er umærket.
Bredde 136 cm, dybde 80 cm, total højde 100 cm, skrivebordshøjde 76 cm.

Brugsslitage, manglende dele såsom lister i nederste del bagtil og foran under beslagene, kasseindsats løs i konstruktionen.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgler mangler.

Antal besøg: 743