355487. Sæt, barometer og 4 ure.
Barometer med millibar skala og termometer, mærket Kay Weywadt, højde 27 cm. Lille bordur i messing mærket Cyma Watch Company Swiss, diameter 6 cm. Rejsevækkeur i brun ask mærke Colombia, højde 5,5 cm, bredde 5,5 cm. Bordur mærket Karin Gröning ur nr. 285, Borlänge kommunes våbenskjold på bagsiden. Højde 16 cm. Mindre barometer, diameter 11 cm.
Barometer Kay Weywadt Brugsslitage, mindre bordur, ikke funktionstestet, upoleret, glas mangler, rust på viserne. Rejsevækkeur, Brugsslitage, ikke funktionstestet. Bordur KArin Gröning ingen kommentarer. Mindre barometer, virker ikke.