CARL MICHAEL BELLMAN / YNGVE BERG /LILLE BROR SÖDERLUND. Fredmans epistler 1953 med original litografi.

354615. CARL MICHAEL BELLMAN / YNGVE BERG /LILLE BROR SÖDERLUND. Fredmans epistler 1953 med original litografi.

Fredmans Epistler" i to bind, nr. 120 af 150 eksemplarer Albert Bonniers Förlag, Stockholm 1953. Røde læderbind, 4 hævede bind, fuld guldkant. Ringbind med CMB i guld. 309, (8): 241, (4) sider. 2 bind. Tekstdelen signeret af kunstneren Yngve Berg og musikdelen indeholder et originalt litografi signeret af Lille Bror Söderlund i 150 nummererede eksemplarer, dette nr. 120. Illustreret af Yngve Berg.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Antal besøg: 1.775