CANDELABRAS, et par, til tre stearinlys, sen empire, første halvdel af det 19. århundrede.

353576. CANDELABRAS, et par, til tre stearinlys, sen empire, første halvdel af det 19. århundrede.

Højde 44 cm parisisk værk i Senimperiet.
Poleret forgyldt og mørk patineret bronze. Osmannisk mands- eller kvindefigur med overflødighedshorn med tre buede lysarme.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Antal besøg: 930