SPISESTUEGRUPPE i hvidlakeret træ, 9 dele, gustaviansk stil, anden halvdel af det 20. århundrede.
352568. SPISESTUEGRUPPE i hvidlakeret træ, 9 dele, gustaviansk stil, anden halvdel af det 20. århundrede.
Model med rund ryg og økse, skåret dekoration med bronzede detaljer. Løse hynder med pink stribet møbelstof.
Bord med oval plade, delbart. Højde 74, længde 140, bredde 100 cm.
2 stel stole, højde 95, bredde 51 cm 4 stole.