EIGIL HINRICHSEN (1921-1999). Skål, stentøj, eget værksted, blå glasur, Danmark.

3509901. EIGIL HINRICHSEN (1921-1999). Skål, stentøj, eget værksted, blå glasur, Danmark.

cirkulær skål af Eigil Hinrichsen (1921-1999) for eget værksted, dekoreret med blå glasur.
Sign. monogram samt mærket Denmark i bund.
Højde: 8,2 cm.
Diameter: maks. 17,5 cm.

Fremstår med overfladeridser, ellers intet at bemærke.

Få foretaget en gratis vurdering!

Højde: 8,2 cm.
Diameter: maks. 17,5 cm.

Antal besøg: 449