SPISESTÆT, 56 dele, "Florian", Gefle, midten af det 20. århundrede.
350688. SPISESTÆT, 56 dele, "Florian", Gefle, midten af det 20. århundrede.
12 middagstallerkener; Diameter 25 cm.
12 plader; Diameter 21,5 cm.
12 plader; Diameter 19 cm.
12 dybe tallerkener; Diameter 25 cm.
1 bakke; 35 x 29 cm.
1 bakke; 29,5 x 24,5 cm.
2 bakker; 24,5 x 19,5 cm.
1 serveringsskål; 27 x 22, Højde 6,5 cm.
1 serveringsskål; 24,5 x 19,5, Højde 5,5 cm.
2 serveringsskåle; 24 x 17 cm, Højde 4 cm.
Brugsslitage.
Der er revner og misfarvninger samt mindre kantafslag.
1 middagstallerken og 1 tilbehør af hver størrelse med afslag.
12 plader; Diameter 21,5 cm.
12 plader; Diameter 19 cm.
1 bakke; 35 x 29 cm.
1 bakke; 29,5 x 24,5 cm.
2 bakker; 24,5 x 19,5 cm.
Brugsslitage.