350199. SOFA, LÆNESTOL og BORD, 1930'erne/40'erne.
Polstret sæde og ryg i rødt møbeltekstil. Ramme i birk. Buet model. Sofa, længde 160, dybde 67, ryghøjde 79 cm. Lænestolsbredde 60, ryghøjde 80 cm. Bord, Længde 93, Bredde 63, Højde 64 cm.
Almindelig brugsslitage, på tekstilet, stel med ridser og mærker.