KUNSTGLAS, 3 dele, slutningen af det 20. århundrede.
350044. KUNSTGLAS, 3 dele, slutningen af det 20. århundrede.
Vinduesrelief i grønt glas, signeret i fabrikationen "John Käll, Elme/Sverige"; Bredde 12,5, Højde 35 cm.
Skål i grønt glas, brystrelief af en kvinde, Erik Höglund for Boda; Diameter 7 cm.
Fad i klart glas, Længde 19,5, Bredde 11,5, Højde 5 cm.