HARRY IVENS. RUBY RING Designer design i massivt forgyldt sølv.

349703. HARRY IVENS. RUBY RING Designer design i massivt forgyldt sølv.

Elegant damering fra Harry Ivens, kendt for højkvalitets smykker og ædelstene af rigtig god kvalitet.
Bearbejdet og stemplet i 925 sølv, massiv i gult guld 585 = 14 karat forgyldt.
Signeret for Harry Ivens.
Ring med glat ringbånd, ringskuldre og ringhoved er dekoreret med strålende sølvbuer, ringhoved er sat med en oval facetteret rubin på 0,95 ct.
Ringbåndets indvendige diameter 18,2 mm = ringstørrelse 57.
Vægt 3,5 gram.

meget velbevarede, pæne smykker.

Få foretaget en gratis vurdering!

Signeret for Harry Ivens.
Vægt 3,5 gram.

Inter-Arte
Antal besøg: 2.436