WILHELM NIKOLAUS PRACHENSKY (1898-1956). Hus i alpine landskab. Olie på pap.

348773. WILHELM NIKOLAUS PRACHENSKY (1898-1956). Hus i alpine landskab. Olie på pap.

Signeret og dateret W. Prachensky 1919. 57 x 50 cm.

Herkomst Købt i Østrig i 1950'erne.

Pande let bøjet, pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Pande let bøjet, pletter.

Antal besøg: 2.916