3486169. JOAN JOSEP THARRATS. „Første Mosebog“.
Litografi på Guarro papir.
Signeret, dateret 1973 og nummereret VIII/XXV. Det hører til „Gènesis“ -suiten udgivet af Sala Gaspar og skabt af Talleres Publicaciones Reidas de Barcelona.
74,5x55,5 cm.
Litografi på Guarro papir.
74,5x55,5 cm.