CARL FRANTZÉN. Eka i bergsjö, olie på lærred, signeret og dateret -05.
3485881. CARL FRANTZÉN. Eka i bergsjö, olie på lærred, signeret og dateret -05.
Carl Frantzén, Malmø, kunstner og dekorationsmaler, blandt andre bag loftmalerierne på Hippodromen, Malmø.
Lærred dimensioner: 41 x 33 cm
Rammemål: 53,5 x 45,5 cm.
Rammemål: 53,5 x 45,5 cm.