3485461. ET TO-DØRS SKAB AF STRIPPET FYRRETRÆ FRA BEGYNDELSEN AF DET 20. ÅRHUNDREDE.
Tidligere brugt som pistolskab, Den støbte gesims over to glaserede skydedøre med kobbergitre.
154 cm høj x 116 cm bred x 33 cm dyb.
Gesims udskiftet.
Banker, mærker og ridser overalt.
Nogle områder med tab.
Senere hasp.
Nøgler mangler.