3483233. Lysekrone, glas og metal, 1930'erne.
Lysekrone, 5 lysarme, bronze/guldfarvet metal med glaskikker, skål og kopper i skåret glas. Drypformede prismer i massivt glas. 1930'erne
Højde med kop ca. 85 cm
Diameter 55 cm.
Overfladesnavs, slid på maling, et prisme mangler. Ældre smil, ingen funktionsgaranti.
Højde med kop ca. 85 cm
Diameter 55 cm.