348287. Sæt FEST, 1900-tallet.
Vase, Bo Fajans, Gefle, mærket, højde 39 cm, tredje fjerdedel af det 20. århundrede.
Et par bordlamper af glas, eventuelt tidligere vaser, mærket Flygsfors, højde 34 cm.
Bordlampe af flusglas og gult metal, formentlig en ombygget petroleumslampe, delbar, total højde 59 cm.
Brugsslitage, fod med reparation på bordlampe, ikke gennemgået.