347877. SMYKKEDELE, 5 stk, 18 karat guld, kulturperler og bjergkrystal. Første halvdel af det 20. århundrede. Samlet vægt 4 gram.
2 ulige øreringe, 1 vedhæng og 4 stop til øreringe, 7 - 5 mm.
Brugsslitage, vedhænget mangler løkke og bøjede nåle på øreringene.