BIXIE, jadeit, Ming-dynastiet eller tidligere, Kina.

3473465. BIXIE, jadeit, Ming-dynastiet eller tidligere, Kina.

Plettet brun figur i jadeit med fine udskårne detaljer. Længde 8 cm. Højde 4 cm.

Proveniens: Gammel svensk samling. Figuren blev erhvervet i Hong Kong i 1980'erne.

Brugsslitage.

Tema

Spring Quality Auction

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Tema

Spring Quality Auction

Antal besøg: 303