Plettet brun figur i jadeit med fine udskårne detaljer. Længde 8 cm. Højde 4 cm.
Proveniens: Gammel svensk samling. Figuren blev erhvervet i Hong Kong i 1980'erne.
Brugsslitage.
Spring Quality Auction