MARC CHAGALL. „The Saltimbanques“.

3472167. MARC CHAGALL. „The Saltimbanques“.

Litografi, 1963, er et papir lavet af buer, signeret med blyant og nummereret 14/40, trykt af Mourlot, udgivet af André Sauret, Monte-Carlo.
I. 32,5 x 25 cm.
S. 46 x 31,8 cm.

LITERATURA
Mourlot 395.

Tidsfarvning. Trimmet ark. Monteret med tape til overkant.
Indrammet.

Kunstner/designer

Marc Chagall (1887–1985)

Tema

Fine Prints

Få foretaget en gratis vurdering!

I. 32,5 x 25 cm.
S. 46 x 31,8 cm.

LITERATURA
Mourlot 395.

Indrammet.

Kunstner/designer

Marc Chagall (1887–1985)

Tema

Fine Prints

Antal besøg: 1.154