3472167. MARC CHAGALL. „The Saltimbanques“.
Litografi, 1963, er et papir lavet af buer, signeret med blyant og nummereret 14/40, trykt af Mourlot, udgivet af André Sauret, Monte-Carlo.
I. 32,5 x 25 cm.
S. 46 x 31,8 cm.
LITERATURA
Mourlot 395.
Tidsfarvning. Trimmet ark. Monteret med tape til overkant.
Indrammet.
I. 32,5 x 25 cm.
S. 46 x 31,8 cm.
LITERATURA
Mourlot 395.
Indrammet.