MESSINGMØRTEL og KAFFEKVÆRN mm., 3 dele, 1800/2000 årh.

347149. MESSINGMØRTEL og KAFFEKVÆRN mm., 3 dele, 1800/2000 årh.

Mørtel: med etiket "Pix, Patent, Carl Ramstedt & C:o Eftr., Eskilstuna", Højde 10 cm, slaglængde 16,5 cm.
Kaffekværn: Højde 20 cm.
Blækstand, forniklet jern; Længde 26 cm.

Alder og Brugsslitage.
Blækstand med rustskader. Glasindsatser mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Kaffekværn: Højde 20 cm.

Alder og Brugsslitage.

Antal besøg: 835