Spisegruppe, 5 dele, 2 tallerkener under en tallerken, Hugo Troeds Bjernum, 1970'erne.
3462484. Spisegruppe, 5 dele, 2 tallerkener under en tallerken, Hugo Troeds Bjernum, 1970'erne.
Valnød. Tabel „Rimbo“ L-B Design Group (Leif og Bengt Troedsson). Diameter 105 cm, højde 73 cm. Foldet ud med 2 lastepladerplads til 10 personer.
4 stole med polstrede sæder. Sædehøjde 44 cm, ryghøjde 94 cm.
Stole med mindre slitage.
Bord med mindre slid. Skive med en lille ridse og et par mindre pletter. Indsætningsskiver med ridser, et par små chips og fugtskader.
Stole med mindre slitage.