KRYSTALKRONE i Maria Theresa-stil, 20. århundrede.
345805. KRYSTALKRONE i Maria Theresa-stil, 20. århundrede.
Loftslampe i barokstil med seks lysarme på glasbeklædt ramme Rigt dekoreret med wachtel, pendler, rosetter og stjerner. Jordkugle Højde op til koppen ca 72 cm Diameter ca 59 cm.
Brugstilstand Aldersslitage Elektrisk ikke funktionstestet.