3455086. SPEJL- og SPEJLLAMPER, 3 stk, tin, Art déco, O.H. Lagerstedt AB, 1931.
Stemplet OHL, svensk tin, E8 (1931).
Spejlhøjde ca. 42 cm, bredde ca. 20 cm.
Lampetter med hver enkelt lysarm, højde ca. 33 cm, bredde ca. 10 cm.
Brugsslitage, stort spejl med pletter i glasset samt buet spids midt på toppen, ridser, mærker.