FUNKTIONELLE MESSINGGENSTANDE, 4 stk., forgyldt håndspejl med facetskåret glas, lysslukker, proptrækker og en hammer med stjernemejsel, der kan skrues ud af skaftet. fremstillet i midten af det 20. århundrede, og senere.

3453580. FUNKTIONELLE MESSINGGENSTANDE, 4 stk., forgyldt håndspejl med facetskåret glas, lysslukker, proptrækker og en hammer med stjernemejsel, der kan skrues ud af skaftet. fremstillet i midten af det 20. århundrede, og senere.

Det længste objekt er spejlet 29 cm.
Korteste i gruppen proptrækker 16,5 cm.

Spejlets tilstand er den bedste i gruppen, proptrækker har nogle oxidpletter, men kan poleres, træhåndtaget på lysslukkeren har delvis oxidation i lakken, sod indeni. Hammeren med indbygget skruetrækker med gravering: Nordcarrier 20 årgang 1992. hammerhovedet viser slid og slagmærke på kanten, ellers behageligt og med behagelig vægt.

Få foretaget en gratis vurdering!

Betalingsmetode for genstanden

BetalingskortBankoverførsel

Levering

: Angiv placering

Angiv din placering for at se transportmuligheder og -priser.

Antal besøg: 74