Russisk ikon/hellig billede.

Russisk ikon/hellig billede.
3452343. Russisk ikon/hellig billede.

Skildring af en helgen dekoreret med sølvoklader og malet i guld, ca. 26 x 21,5 cm.

Sølvoklade mangler øverst til venstre, dels craquelé og dels ridser, slid og flis.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 672