KOBBER- og MESSINGGENSTANDE, 17 dele, århundredeskiftet 1900/1900-tallet.

345200. KOBBER- og MESSINGGENSTANDE, 17 dele, århundredeskiftet 1900/1900-tallet.

5 messingmørtler med stød; Højde undtagen ujævnheder 3-9 cm. Mørtel H 7,5 cm mærket "Skultuna nr. 3".
1 ekstra messing morter støder; Længde 17 cm.
11 kobber ting; Diam 5-20 cm, Højde 5-12,5 cm.

Alder og Brugsslitage.
Gravering forekommer.

Få foretaget en gratis vurdering!

Alder og Brugsslitage.
Gravering forekommer.

Antal besøg: 750