3451316. MODE SMYKKESÆT, 3X DAMERING, NR. 14, 1X NO.12, FORGYLDT, VINTAGE TIL MODERNE.
Mode smykkekollektion bestående af tre kvinders ringe.
Dating unøjagtig: Moderne til vintage
Alle er sølvbelagte og sat med sten.
Fra venstre mod højre:
1. Ringstørrelse ca. 14/Omkreds 54mm
Perlestørrelse DM ca. 6 mm
Stemplet interiør: GAVON
2. Ringstørrelse ca. 14,5/U. 54,5 mm
Bredde ca. 6 mm
Stemplet interiør: GAVON
3. Ringstørrelse ca. 14/U 54mm
Stemplet interiør: GAVON
4. ring størrelse 12/U 52mm
Mørk patineret med en lille sten.
Meget god stand, ingen defekter.