CARL MALMSTEN. Spisegruppe, 9 stykker i teak, Herrgården, Bodafors.
3449302. CARL MALMSTEN. Spisegruppe, 9 stykker i teak, Herrgården, Bodafors.
Spisegruppe i teak fra serien The Manor. Bord med 2 indsatsplader på 55 cm og 6 stole. Tabel med opbevaring i et ekstrakt til indsættelsesplader. Forbrændingsstemplet.
Bordmål: længde 140, bredde 100, højde 74 cm. Maksimal længde med to vedhæftede filer 250 cm
Dimensioner stol: højde 84 cm, sædehøjde ca. 44 cm.
Mindre spor af brug, lejlighedsvise ridser og mærker. Alle stole med tør polstring.